Poradna TČM
TEST zdraví
Zjistěte svůj zdravotní stav
Test zdravotního stavu on-line
Připojeno on-line
Právě připojeni - hostů: 93 
Reklama
Zajímavé odkazy:
Lymfatická masáž v Praze
Čínské masáže - Praha 2
Škola Hubnutí bez hladu.
Praha - kurzy a semináře
China Čínská kuchyně a recepty Utajená kachna na čínský způsob, 烤鸭

Utajená kachna na čínský způsob, 烤鸭

Můžete si z nich vybrat, některé třeba vyzkoušet, a ty, které vám padnou do noty, zařadit do svého jídelníčku. Já bych vám dnes chtěla nabídnout způsob úpravy, který v kuchařce (zatím) nenajdete.Této úpravě můžete říkat třeba „Utajená kachna na čínský způsob”.

Ingredience:
750 g brambor střední velikosti
1 kg kysaného zelí
středně velká kachna
500 g cibule
koření: sůl, paprika, pepř, bazalka
příloha: výborná s knedlíkemPostup přípravy:
Brambory běžné velikosti rozkrojíme v půli a vaříme 10 minut v slabě osolené vodě. Poté je vyjmeme a ještě teplé ochutíme směsí ze soli, papriky, pepře a bazalky (po špetce). Zároveň s brambory dáme na 10 minut povařit 1 kg kysaného zelí s 0,5 l vody.

Nakrájenou cibuli (500 g) smícháme se zelím, špetkou červené papriky a dáme na dno většího pekáče. Kachnu zevnitř pořádně osušíme, posolíme, naplníme ochucenými brambory a zašijeme. Lze naplnit i krk. Položíme kachnu na zelí, osolíme, pokmínujeme a pečeme v předehřáté troubě nezakrytou. Na začátku na 200 °C, zhruba po 20 minutách snížíme na 180 °C.

Kachnu pečeme celkem 1 hodinu a 45 minut (podle trouby), podléváme dle potřeby. Takto připravená je díky zelí báječně šťavnatá a křehká. Dobrou chuť!

Utajená kachna na čínský způsobUtajená kachna na čínský způsob - vyzkoušejte tuto výbornou delikatesuUtajená kachna na čínský způsob je výborná i s bramborem 

Nemáte dostatečné oprávnění, abyste mohl(a) přidat komentář.