Poradna TČM
TEST zdraví
Zjistěte svůj zdravotní stav
Test zdravotního stavu on-line
Připojeno on-line
Právě připojeni - hostů: 90 
Reklama
Zajímavé odkazy:
Lymfatická masáž v Praze
Čínské masáže - Praha 2
Škola Hubnutí bez hladu.
Praha - kurzy a semináře
SEO odkazy

Permanentní make-up v Praze 

Internetový marketing & SEO služby

Čínská medicína – rozšiřte hranice možného

China Čaj: požitek & lék Jak mohou čajové lístky vypadat jako jehličky z borovice?

Jak mohou čajové lístky vypadat jako jehličky z borovice?

Máte chuť na šálek výborného čínského čaje?Xia Zhou Bi Feng se sbírá velmi brzy z jara, a to v březnu, nejpozději však začátkem dubna, aby si lístky uchovaly svou křehkost a svěžest. Základ čaje tvoří mladé, ručně sbírané čajové lístky a pupeny. Po sklizni se čaj zpracovává tradičně. Suší se, válcuje, a to vše s láskou a péčí. Vznikají tak malé, ploché, tenké a mírně zakřivené lístky tmavé barvy, vonící po ovoci a vzhledem připomínající jehličky borovic. Nálev světle až žluté barvy má svěží chuť s jemnými podtóny ořechů, dlouhotrvající dozvuk je mírně nasládlý. Obsahuje stejně jako většina čínských zelených čajů aminokyseliny a vitamín C, díky kterým pomáhá detoxikovat naše tělo.

Má také vyšší koncentraci katechinů, které v těle odstraňují volné radikály a vyšší obsah fluoridů, působících jako prevence před vznikem zubních

Má ochlazující vliv na lidský organismus, pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, zvýšenou hladinu cholesterolu i zažívací problémy. Nezanedbatelné nejsou ani jeho účinky na lidskou mysl, protože navozuje pocit pohody a pomáhá zvýšit soustředěnost a bdělost. 

Účinně bojuje i s nadváhou, která způsobuje mnoho zdravotních problémů. Díky tomu lze o Xia Zhou Bi Feng, že jde o čaj ovlivňující kvalitu života a podporující dlouhověkost.

Příprava: Pro přípravu 150 mililitrů nálevu budete potřebovat jednu malou lžíci čaje Xia Zhou Bi Feng. Voda, kterou jej přelijete, by měla být odstátá a mít teplotu okolo 70 až 80 °C. Doba louhování pro první nálev by měla být 2 až 3 minuty. S dalšími nálevy se čas pro louhování prodlužuje přibližně o jednu minutu. Celkem lze připravit až 3 nálevy lahodné chuti.

Tip: Chuť čaje nejlépe vynikne, pokud před jeho popíjením sníte kousek chleba, který neutralizuje chutě v ústech. Chcete-li potěšit nejen chuťové pohárky, ale také zrak, doporučujeme připravovat tento čaj v předem vyhřáté skleněné konvičce.

Čaj Borovicové lístkyŠálek čaje Borovicové jehly vás povzbudíČína je plná čajovníkových polí
Jít na článek: Zákulisí čínských čajů aneb jak se v nich neztratit

Nemáte dostatečné oprávnění, abyste mohl(a) přidat komentář.