Poradna TČM
TEST zdraví
Zjistěte svůj zdravotní stav
Test zdravotního stavu on-line
Připojeno on-line
Právě připojeni - hostů: 92 
Reklama
Zajímavé odkazy:
Lymfatická masáž v Praze
Čínské masáže - Praha 2
Škola Hubnutí bez hladu.
Praha - kurzy a semináře
SEO odkazy

Permanentní make-up v Praze 

Internetový marketing & SEO služby

Čínská medicína – rozšiřte hranice možného

China Cestování: chystáte se do Číny? Přírodní krásy Číny Nebezpečí, adrenalin a nadpozemská krása, to je hora Huashan

Nebezpečí, adrenalin a nadpozemská krása, to je hora Huashan

Lanovka na horu HuashanStará legenda praví, že jeden z mnichů, kteří na horu často putovali, se na „hřbetu“ tak bál, že sepsal rovnou závěť a hodil ji do údolí. To po něm nese jeho jméno. 

Dnes je cesta naštěstí lemována zábradlím, a tak s sebou nemusíme brát právníka ani psychoterapeuta. Na cestu můžeme využít lanovku, a pro ty extrémně zdatné nabízíme téměř 7000 schodů. Pokud tento výšlap absolvujete, jistě rádi využijete služeb chrámových ubytoven, které jsou zde k dispozici.

HuashanHora se majestátně tyčí v provincii Shaanxi, asi 120 kilometrů východně od města Xi'an, v blízkosti města Huayin. Jižní vrchol, který je nejvyšší ze všech pěti, se vypíná do výšky 2154.9 metrů. Pokud se na něj chcete vyšplhat (a to v některých místech doslova), budete muset absolvovat tisíce schodů, které jsou vytesány skrz naskrz po celém obvodu hory. Rozhodně se neztratíte a také se již v dnešní době můžete připravit na pěkně udržované stezky, které vám zpříjemní cestu k vrcholu. Využít se dá také lanové dráhy, která vás nahoru dopraví mnohem rychleji i bezpečněji.

Některé úseky pro pěší jsou nezřídka velmi nebezpečné. I když úrazy se zde téměř nestávají, přece jen ze strmých tras člověku může podivně šimrat v žaludku.

Pohled z hory HuashanVýšlap na Huashan býval dříve oblíbenou záležitostí dobrodruhů a milovníků extrémních sportů. Vedly zde totiž běžně cesty nechráněné žádným zábradlím, poslepené z dřevěných trámů, a aby toho nebylo málo, mnohdy jen několik desítek centimetrů široké!

Dokážete si představit ten adrenalin – tedy ovšem pokud ovšem zapřete pud sebezáchovy a rozhodnete se jít kupředu? Jeden velmi nebezpečný úsek zde však stále je, a to několikametrové, téměř kolmé převýšení, kam se musíte dostat jen pomocí malých otvorů na nohy a přidržování se řetězů rukama.

Jedna ze stezek vedoucí na horu HuashanVýšlap na horu trvá asi šest hodin, takže se zároveň pěkně zapotíte. Na samotném vrcholu vás čeká odměna, jakousi si jen stěží dovedete představit, to je třeba vidět na vlastní oči. Pohled na přenádhernou krajinu, provoněný horský vzduch a pocit sounáležitosti s přírodou. Kromě toho se však připravte také na hojnost turistů, kterých je zde nejvyšší počet z řad Číňanů. Přesto věříme, že si tento zážitek plnými doušky užijete a budete na něj vzpomínat, jako na jeden z nejzajímavějších.

Pohled na jeden z chrámů na vrcholcích hory HuashanPři výstupu vás překvapí nebezpečné úsekyNa některá místa se vypraví jen odvážlivciPohled z hory Huashan nabízí nádherná panoramataHora HuashanJedna ze stezek Huashan - troufli byste si?Další nebezpečně vyhlížející stezka hory HuashanOdměnou za výšlap je překrásný výhledNěkteré výhledy nutí k respektu k příroděŘetězy navrtané do skály jsou někdy jedinými záchrannými bodyCesta na Huashan bývá spletitáChrám na Huashanu

Jít na článek: Čínské přírodní památky – když pohled zkamení a srdce zjihne

Nemáte dostatečné oprávnění, abyste mohl(a) přidat komentář.