Poradna TČM
TEST zdraví
Zjistěte svůj zdravotní stav
Test zdravotního stavu on-line
Připojeno on-line
Právě připojeni - hostů: 70 
Reklama
Zajímavé odkazy:
Lymfatická masáž v Praze
Čínské masáže - Praha 2
Škola Hubnutí bez hladu.
Praha - kurzy a semináře
SEO odkazy

Permanentní make-up v Praze 

Internetový marketing & SEO služby

Čínská medicína – rozšiřte hranice možného

China Cestování: chystáte se do Číny? Přírodní krásy Číny Kawagebo pamatuje desítky neúspěšných horolezeckých pokusů

Kawagebo pamatuje desítky neúspěšných horolezeckých pokusů

KawageboKawakarpo je vrcholem Meili Xie Shan (Meili sněhová hora). Je součástí horského komplexu ma hranicích Tibetu, Yunnanu, Sichuanu a Myanmaru. Meili Xue Shan je také přirozeným předělem mezi řekami Nujiang a Lancangjiang (Mekong). Jestliže si chcete užít nádherného výhledu, zasněžených vrcholků, čistého vzduchu a panenské přírody, pak si určitě výlet na tuto horu naplánujte do svého seznamu míst, která byste rádi poznali… Meili Xue Shan má více než dvacet vrcholů s celorořční sněhovou pokrývkou. Šest z jejich vrcholů přesahuje výšku 6000 m.

KawageboSeverní část oblasti je průměrně vyšší, ale samotné Kawagebo se nachází spíše v centrální části. Hora se klene nad strmými údolími, a je tak náchylná na vlivy monzunů, což vede k obzvlášť nestabilní sněhové pokrývce hory.

Kawakarpo má své pevně zakořeněné místo v tibetském buddhismu. Přesto je halvně uctíván jako domov Boha Válečníka, v něhož lidé věřili ještě v dobách před příchodem buddhismu. Na dvacet tisíc poutníků absolvuje posvátnou cestu k vrcholu. Ta ke své velké terénní náročnosti přidává i délku 240 km.

Tibeťané věří, že pakliže by člověk vstoupil přímo na samotný vrchol, země se stane nesvatou a Bůh Válečník odejde a lídé tak přijdou o Jeho ochranu. Přesto se však někteří pokoušeli tuto horu slézt.

První pokus má na svědomí Joetsu Alpine Club z Japonska v roce 1987. Neúspěšný. V zimě roku 1990-1991 se Alpine Club of The Kyoto University pokusil o výstup společně s čínskou skupinou. Jejich činost vzbudila u místních velkou nelibost a protesty. Neúcta k tradicím, kultuře a víře místních se skupině stala osudnou. Třetího ledna 1991 v noci, zabila lavina všech sedmnáct členů expedice. Ať už to byla výstaha Boha Válečníka, či jen ukázka nesmírné síly Přírody, stala se tato tragédie jednou z největších v dějinách horolezectví. V roce 1996 se členové kjótského klubu pokusili naposledy zvítězit nad horou, leč opět neúspěšně.

V letech 1988,1989,1992 a 1993 se zde pokoušela americká expedice pokořit alespoň jiné vrcholy, leč stejně neúspěšně. V roce 2001 místí vláda schválila zákaz lezení a to z kulturně-náboženských důvodů. Od roku 2010 není evidován žádný pokus a slezení vrcholů v této oblasti.

Hora a její vrcholy tak stále zůstávají tajemné a místní mohou věřit, že Bůh Válečník bude vždy stát na jejich straně.

Pahorky KawageboZasněžené KawageboKawagebo hýří barvamiOkolí hory KawageboPastviny okolo hory KawageboPohled na horu KawageboKawagebo zdálky vypadá jako hora z leduVýška hory stále láká nové a nové dobrodruhyKawagebo z dálky

Jít na článek: Čínské přírodní památky – když pohled zkamení a srdce zjihne

Nemáte dostatečné oprávnění, abyste mohl(a) přidat komentář.