léčba alergieMilujete jaro. Příroda je v rozpuku, hraje velkým množstvím barevných odstínů a svěží vánek si příjemně pohrává s vašimi vlasy. Jenže. Tento svěží větřík vám také přivane pálení očí, svědění v nose, kýchání, zduřelé nosní sliznice. A na delší dobu se součástí vašeho základního společenského vybavení stane kapesník u nosu. A to je to, co nemůžete rozdýchat. V tom lepším případě. Jenže.

léčba alergieRok od roku se čím dál více na jaro těšit přestáváte. Ten vítr fouká čím dál víc a ve vašem děle způsobuje doslova smršť. Už to není jen pyl, na co máte alergickou reakci. Přidal se i prach, roztoči nebo klimatizace. A není to jen na jaře, ale trápí vás to celoročně. Alergické reakce postupně přechází v astma. A kapesník u nosu už nestačí. Chtělo by to nádržku na hleny...

Všechno jde, když se chce a ví se jak...

Jednoduché věci fungují. Umět je použít a využít je smyslem nejen tradiční čínské medicíny. Ve vztahu k alergiím se jedná především o to, abychom nejen vhodně organismus očistili, ale zejména doplnili. Protože jen v dobře zásobeném organismu nedojde k rozvratu vnitřního prostředí a tím si tělo zachová své fyziologické funkce.

Primární problém alergií může být zcela jinde, než se na první pohled může zdát. Naši imunitu až ze 60% tvoří střeva. Přes jejich sliznici je vstřebáváno 99% živin. Pokud jsou střeva zalepená (lepek) a ucpaná (škroby, nestrávené zbytky potravy, zejména masa), jsou ideálním podhoubím pro množení bakterií. Tyto způsobují mikrozáněty a rozvíjí se tak bludný kruh.

Stravou můžeme docílit toho, abychom si udrželi střeva naprosto průchodná a sliznice mohla maximálně vstřebávat živiny z potravy. Tím eliminujeme přemnožení bakterií a vznik zánětlivých ložisek. O tom, jak správně zkombinovat jednotlivé potraviny se dozvíte zde. Také Vám rádi poradíme osobně.

Bylinné přípravky a doplňky stravy: Skrytá síla přírody?

Abychom mohli jednoznačně určit původ alergie, je nutná předchozí diagnostika a vyšetření klienta.

Na základě toho lze doporučit bylinné směsi, které doplní do organismu látky příznivě ovlivňující buněčný metabolismus. Jen díky tomu se začne tělo chovat jinak. Jestliže buňky vyživíme, tak zvaně jim dáme najíst, budou pracovat tak, jak mají.

karviparKarvipar

Rostlinný preparát s vysokými účinky na zažívací trakt. Příznivě ovlivňuje čistotu a odhlenění střev. Podle systémových okruhů TČM k tlustému střevu přináleží plíce a tenkému střevu srdce, z čehož vyplývá velký vliv také na tyto orgány.

hu ganHu Gan

Protože játra jsou podle pentagramu kontrolovány plícemi, jejich čistota přímo souvisí také s alergickými projevy. Pilulky Hu Gan napomáhají odhlenění plic. Rovněž se podílejí na normalizaci stolice. Pouze čistá játra nedovolí alergii se rozvinout. 

dračí žlučPilule Dračí žluč

Velmi silně a příznivě se podílejí na harmonizaci výměnných procesů jater a produkci žluče. Kombinace bylin stahuje horko jater a tím ovlivňuje všechny vnější alergické projevy. Jejich užití je proto nejvhodnější po konzultaci s terapeutem.

laojunOdvar Laodžan

Užívání tohoto odvaru na alergii je vhodné zejména v dlouhodobém měřítku. Harmonizačně působí tak, aby zajistil tu správnou půdu pro fyziologické procesy v těle. Tento mechanismus je základním pilířem úspěchu při léčbě všech chronických či často se opakujících alergií.

Pokud chcete rozšířit řady těch, kteří s úspěchem vyřešili své alergie, pak jste na správné adrese. Směsi z bylin dokáží opravdové zázraky, když je umíme dobře využít. Péče o své zdraví přináší nejchutnější ovoce. Objednejte se i Vy na diagnostiku v Centru celostní medicíny ČÍNSKÝ-LÉKÁŘ.CZ