Čínský Nový Rok ve znamení PSA začíná 16.února 2018 a končí 4.února 2019. V tomto roce, energii čínského zvěrokruhu ovládá prvek Země v jeho Yang formě. Jedná se o rok plný událostí.
Po značných výzvách v posledních dvou letech lze však očekávat, že následující rok PSA bude pro všechny symboly zvířat mnohem méně dramatický.
Znamení psa je nepřekvapivě známé pro jeho loajalitu a štědrost. Potřebujete se svěřit s tajemstvím? Vyhledejte jednu z těchto počestných duší a neváhejte se jim svěřit. Zatímco psi samotní se možná zdráhají důvěřovat komukoliv, jakmile to udělají, lidé tohoto znamení mohou být nejlepšími obchodními partnery a vůdci.
Čínský nový rok v roce 2019 začíná v úterý 5. února a končí 24. ledna 2020. Rok zemského prasete (2019) přichází hned po roku zemského psa (2018) a před rokem kovové krysy (2020)! Prase zaujímá poslední (12.) místo v čínském horoskopu a stejně tak i rok 2019 je rokem konců, obdobím, kdy se věci mají dokončit, spíše než začínat nové.
Rok zemského prasete je rokem hojnosti a štěstí! Je to skvělý rok na vydělávání peněz a pro investování! Tento rok nabízí radost, přátelství, lásku všem znamením zvěrokruhu, protože prase přitahuje úspěch ve všech sférách života.
Obecně víme v čem vlastně tkví krása čínského bojového umění, chcete-li čínského cvičení, tedy nejpřesněji tchaj-ťi. Nyní se zaměříme na jednotlivé sestavy a metody. Přestože je jich požehnaně, některé jistě stojí za zmínku. Kromě toho vás také seznámíme s duchovními otci tohoto čínského bojového umění a významnými zakladateli jednotlivých, rodinných stylů tchaj-ťi. Pohodlně se usaďte, dejte si doušek lahodného čínského čaje a začtěte se do zajímavostí o jednom z nejoblíbenějších čínských sportů-cvičení-umění...
Milujete jaro. Příroda je v rozpuku, hraje velkým množstvím barevných odstínů a svěží vánek si příjemně pohrává s vašimi vlasy. Jenže. Tento svěží větřík vám také přivane pálení očí, svědění v nose, kýchání, zduřelé nosní sliznice. A na delší dobu se součástí vašeho základního společenského vybavení stane kapesník u nosu. A to je to, co nemůžete rozdýchat. V tom lepším případě. Jenže.
V knize "Su-wen" se říká: "Pokud chcete, aby vaše dítě bylo zdravé, nechte ho v zimě a o hladu". Dovedete si představit reakci našich maminek na toto slovní spojení?
V tomto prohlášení se ovšem není čeho bát. „Zima" se vztahuje k otužování dítěte, tady nemluvíme o speciálních technikách.
Lupenka je velmi komplikované onemocnění, které postihuje nejen tělo člověka, ale ovlivňuje též i jeho duševní stav. Bolestivě napadá kůži a klouby, hyzdí vzhled a omezuje potěšení a radost ze života. Léčení lupenky bývá často velmi obtížné i z toho důvodu, že se jedná o chronické onemocnění, jehož příčina je neznámá.
Protože se jedná o dualistický systém, jsou i prvky společně s příslušnými barvami rozděleny do dvou skupin. Odtud i název Feng Shui (Vítr a Voda).
Rozlišujícím kritériem je chci, jenž je buďto pozitivní či negativní.
Dnes již nejde o žádnou novinku a s bonsají se snad setkal každý z nás, protože je nabízena v různých hypermarketech, zahradnictvích a podobně. Málokdo ovšem ví, že ještě před deseti či patnácti lety šlo o něco neznámého, u nás neexistovala skoro žádná literatura o těchto skvostných rostlinách. Bonsai je malý zakrslý stromeček, který pochází z Číny. Číňané byli první, kteří se pokusili o vytvoření miniaturních stromečků a naučili se pěstovat je v miskách.