Čína a moderní medicína. Zdá se vám toto slovní spojení trochu zvláštní? Ale vůbec ne. Tradiční postupy osvědčené tisíciletími jdou totiž ruku v ruce s moderními technologiemi dneška. Dle mnoha lékařů je tato cesta nejnadějnější ze všech! Je to skutečně tak? Je možné, že nastává nová éra boje s civilizačními chorobami?
. 

antibiotikaNení divu, že v dnešní uspěchané době přibývá nemocných, náš imunitní systém je čím dál tím oslabenější. Na druhou stranu si nemůžeme dovolit marodit, protože nemocenské dávky nestojí za nic. Žádáme lékaře o antibiotika, abychom byli co nejdříve zase provozuschopní a zároveň si tak nevědomky vybíráme daň za zdraví.

vložkyOd nástupu první menstruace jsou součástí naší toaletní taštičky, kabelky, šatníku, koupelny, přihrádky v autě. Nosíme je stále někde při sobě. A ještě intenzivněji je použijeme ve chvíli, kdy nám tělo řekne, že s ním není něco v pořádku, například při zánětu nebo výtoku. Řeč je o hygienických vložkách Zi Mei Shu. Nejde totiž pouze o hygienu, ale o unikátní preparát podaný neobvyklou formou.

lékař

Zdravotní turistika je stará téměř jako lidstvo samo. Vyhlášené lékaře a později kliniky vyhledávali lidé po celém světě a neváhali kvůli léčbě své nemoci absolvovat dlouhé cesty.

Nejinak je tomu i dnes, mezi nejvyhledávanější odborníky patří lékaři tradiční čínské medicíny, které je možné navštívit přímo v jejich domovině, v Číně.

Moderní medicína zahrnuje bylinky„Pacient vstoupí ke mně do pracovny a začneme probírat jeho problémy a celý dosavadní průběh vyšetření a terapie. Nezřídka si u takového pacienta zapíši deset až patnáct diagnóz. Jsem postaven před úkol… ještě něco dalšího s pacientem udělat. To mám znovu všechna vyšetření opakovat na jiných pracovištích, v jiných laboratořích, u jiných kolegů? Mám zkoušet jiná analgetika a psychofarmaka? Velmi pravděpodobně bych k zvratu v řešení diagnózy pacienta a jeho léčby touto cestou nedošel. Nezbývá, než se tedy podívat na celý problém pacienta ještě z jiného úhlu a pokusit se pacientovi pomoci."

(MUDr. Ladislav Fildán, specialista na čínskou medicínu).